COURSING

 

Coursing som chcela vyskúšať už dlhší čas, ale nikdy som k tomu nemala príležitosť. Šanca sa naskytla až teraz a padlo to vhod lebo aj Ebony dovŕšila ten správny vek, kedy si coursing mohla vyskúšať.

A tak, dňa 14.11. 2010 sme absolvovali náš prvý tréning v coursingu. Tréning sa konal v Čuňove pod záštitou klubu Racing Hounds Slovakia. Behali sa 2 behy, keďže sme sa zaradili ako inak k začiatočníkom, len rovinky. Prvý beh nám absolútne nevyšiel podľa predstáv, nakoľko po pustení návnady sa na mňa Ebiška (s kľudom angličana) pozrela a spýtavo na mňa hľadela s otázkou: "A čo mám teraz vlastne robiť mama???"  Naozaj ten anjelský kukuč stál za to :)

Druhý beh ale zabehla krásne, aj keď spočiatku som mala malú dušičku, či sa Ebbie rozbehne. No ona sa veru rozbehla za návnadou ako veľký lovec a na konci predviedla ukážkový záhryz :)

Som na môjho drobca veľmi ale veľmi hrdá a coursing určite vyskúšame aj nabudúce. Tu je video z našeho druhého behu (kvalita je taká aká je, musíme zaobstarať nový foťák)

 

 

 


All Rights reserved | © 2013 Dark Side Legion Kennel | www.kelpie.sk