O NÁS

 

  

 

Najväčšou prioritou našej chovateľskej stanice, je zachovanie

pracovného potenciálu, ktorý je typický pre toto úžasné plemeno.

Súčasne chceme klásť dôraz na zdravie, kvalitný exteriér

a vyrovnanú povahu našich odchovov.

 

Toto plemeno som si zamilovala pre jeho vernosť, inteligenciu, temperament, chuť učiť sa a pracovať. Stalo sa pre mňa a moju rodinu akousi neodmysliteľnou súčasťou života.

 

Všetkým budúcim majiteľom našich šteniatok prajeme s nimi veľa radosti, úspechov a dúfame, že si toto plemeno zamilujete tak ako aj my.

 

 


Naša malá chovateľská stanica "Dark Side Legion" vznikla v roku 2012.
 
Vo vlastníctve sme vtedy mali našu prvú fenku austrálskej kelpie "Ebony Blue Asocjacja". Ebony je exteriérovo a výrazovo veľmi kvalitná fena mohutnejšej stavby tela, s veľkou dávkou driveu pri práci, s výbornými zdravotnými výsledkami a skvelou bezkonfliktonou povahou.
 
Nakoľko dokonale spĺňala naše predstavy o kelpii stala sa 1.1.2013 matkou našeho VRHU A. Otcom sa stal pes holandského pôvodu Joker Kelpiebrink.
 
Z tohoto spojenia sme si nechali v našej chovateľskej stanici fenku menom "Dark Side Legion Aneira Zippy". Zippy je mladá fena s ostrejšou povahou a  veľkým driveom pri práci. Exteriérovo je to fena ľahšej kostry s atletickou postavou.
 
Ebony sa stala matkou ešte raz a to VRHU B, ktorý sa narodil 16.9.2015. Otec je pes z čistej pracovnej austrálskej línie. Jedná sa o posledný vrh po našej skvelej Eb.
Z tohoto spojenia zostala v našej chovateľskej stanici "Dark Side Legion Bahiya Leia".
 
Z chorvátskej chovateľskej stanice Be Offbeat sme si 22.12.2017 priviezli posilu do nášho kelpie teamu v podobe psíka menom "Be Offbeat Amazing Slash", ktorý pochádza z pracovných línií z austrálie a škandinávie.
 
Najbližší vrh plánujeme po Lei  "Dark Side Legion Bahiya Leia"  na konci roku 2018. Bližšie info o krytí nájdete na podstránke "plánujeme".

Naša chovateľská stanica získala veľmi pekné ocenenie na klubovej výstave KCHMPP 2016 kde sa stala "najlepšou chovateľskou skupinou"

All Rights reserved | © 2013 Dark Side Legion Kennel | www.kelpie.sk