ZÁCHRANARINA - Ebony


 

  člen: BKZB (Bratislavská Kynologická Záchranárska Brigáda)

  psovod: Ing. Lucia Dobríková

  špecializáciaplocha, ruina, stopa

  skúšky: IPO RH-FL E

  školenia: člen Rapid Response Teamu ASSR, IC RRT 2015,  FTX Ľubica 2015,

  BOZP 2014, TOPEX 2014, Výškové práce 2014

  ostré pátracie akcie:   11.11.2013 - Bratislava-Dúbravka

                                    08.02.2014 - Vysoká pri Morave

                                    23.05.2014 - Kuchyňa

                                    24.01.2015 - Hlohovec

                                    28.02.2015 - Bratislava-Krasňany

                                    14.-15.03.2015 - Bratislava-Lamač

S Ebony sme na nový rok, presnejšie 8.januára 2012 vyskúšali prvý tréning záchranariny pod vedením Bratislavskej Kynologickej Záchranárskej Brigády, skrátene BKZB

 

ako sme začínali:

Začali sme s motivaciou a učenia sa ako hlásiť nájdenie figuranta. Ebonka ma opäť raz prekvapila svojou rýchlosťou v učení a zvládla všetko za pár minút, a to aj vďaka skúsenej kynologičke a figurantke Ivetke Lipovskej.

Ebonka hneď na prvý pokus pochopila, čo sa od nej chce, po povele odišla, našla a vyštekala figurantku, za čo dostala obrovskú pochvalu a za hrsť párkov, takže samozrejme že sa jej to páčilo :)

Hneď druhý tréning sme mali v ruinách kde som si to s Eb najskôr celé prešla, no nemala s týmto prostredím absolútne žiaden problém. Opäť pracovala s Ivetou a div sa svetu opať ju našla a ohlásila :)))

 

ako sme pokročili:

Absolvovali sme už niekoľko tréningov, v ruinách na plochách a v lesoch, odskúšali sme si už aj nočné hľadanie a dokonca sme sa podujali vyskúšať si aj zlaňovanie. Vyskúšali sme si už aj hľadanie figurantov, ktorých Eb nevidela odchádzať a zvládla to na výbornú, takisto sme začali s pachovými prácami, kde som bola opäť raz prekvapená akú ja mám doma šikulku :) Ebony to veľmi baví a nakoľko aj mňa, rozhodla som sa, že začneme s pachovými prácami a budúci rok si zložíme nejaké tie skúšky, tak nám držte palce :)

Absolvovali sme už aj naše prvé ukážky záchranariny na akcii "SOS pre zvieratká". Eb predviedla čo to z poslušnosti a vyhľadávanie osoby na priamo. Aj napriek nespočetným vzruchom prostredia bola 100%ná!! :)

 

 

zopár fotiek z tréningov:


All Rights reserved | © 2013 Dark Side Legion Kennel | www.kelpie.sk